"Adana Kararını Vermiş Seçimi Açık Ara Kazanacağız”

#1

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, son anket sonuçlarının da seçimi büyük farkla kazanacağını ortaya koyduğunu belirttip, hemşehrilerinin teveccühüne layık olacaklarını söyledi.‘Adana kararını vermiş, seçimi açık ara kazanacağız”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Türkiye’nin saygın araştırma şirketlerinin açıkladığı son anketlerin sonuçlarına göre hemşehrilerinin güvenini tazelediğini belirtip, seçimi açık ara kazanacağını söyledi. Başkan Hüseyin Sözlü, “Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da da vatandaşlarımız kararını vermiştir. Eminim ki; hemşehrilerimizin tamamı 31 Mart günü sandığa koşup, Cumhur İttifakı’na oylarını verecektir. Örtülü ittifaklarla terör örgütü PKK’yı meşru hale getirmek isteyenlere hak ettikleri şamarı vuracaktır” dedi.

adana-hüseyin sözlü (1).jpg


ANKET SONUÇLARI: HÜSEYİN SÖZLÜ FARK ATACAK
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Türkiye’nin nabzını tutan araştırma şirketleri SONAR, Gezici ve ORC, 1 milyon 399 bin 632 seçmene sahip Adana’ya ilişkin anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Binlerce seçmenle yapılan anketlerde ortaya çıkan rakamlar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’nün seçimi açık ara kazanacağını ortaya koydu. Hüseyin Sözlü’nün oy oranını Gezici’nin anketinde yüzde 56.1, ORC’nin anketinde yüzde 53.9 olarak yansıdı. Son olarak SONAR araştırma şirketi binlerce seçmenin katılımıyla yüz yüze yapılan anket sonuçlarında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’nün 2 puandan fazla farkla sandıktan galip çıkacağı ilan edildi.

adana-hüseyin sözlü (2).jpg


SÖZLÜ ANKET SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
Türkiye’de seçim sonuçlarına en yakın tahminlere ulaşan kamuoyu araştırma şirketlerinin 31 Mart yerel seçim araştırmalarını değerlendiren Başkan Hüseyin Sözlü, anketlerde olduğu gibi sandıkta da Adanalı hemşehrilerinin büyük çoğunluğunun desteğini alacağından emin olduğunu söyledi.
Başkan Hüseyin Sözlü, “Cumhur İttifakı, terör örgütleriyle, dış güçlerin kurduğu tuzaklarla, döviz oyunlarıyla, ekonomik kıskaçlarla mücadele veriyor. Karşısında ise Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerini katleden, onun miras bıraktığı kutsal vatan coğrafyasını parça parça bölmeye çalışanlar var. Adanalı hemşehrilerim, belediye meclisi listelerini HDP’lilerle dolduran, Atatürk’ün adını ağızlarına alarak kirletenlere, cumhuriyetin bütün değerlerine ihanet edenlere müsaade etmeyecektir. Kurulan tuzakları, kumpasları yerle yeksan eden, terör örgütlerinin tepesine balyoz gibi inen Cumhur İttifakı’na destek verecektir” diye konuştu.

adana-hüseyin sözlü (3).jpg
 
Yukarı