Adana Park Bahçe Fotoğrafları

#1
Güzel Adanamın güzel bahçeleri parkları ve peyzajı her zaman mükemmel olmuştur. Şehri gezerken ferah ve iç açıcı görünüm için yetkililer sürekli çalışmaktadır. Şehrime yapılan peyzaj çalışmaları ne kadar yapılırsa yapılsın sürekli yenilenmelidir. Adanalıların gezip dolaşırken rahat bir nefes alabilmesi için gerekli olan tüm tesis ve park bahçeler sürekli geliştirilmelidir.Adanam Adanalım bunları hak etmiştir.

Yazın sıcak havalarda halkın gezip dolaşabileceği rahatlıyabileceği yapılar ve alanlar oluşturulmuş ve bunların bakımları sürekli yapılmaktadır. Özellikle yeşil Adana sloganı ile yola çıkan yöneticiler bu konuda asla taviz vermemektedir.

Fotoğraftaki güvercinler galiba safkan bir ırka ait değil fakat Adana’da güvercin yetiştiriciliği üst düzey yapılmaktadır ve çeşitli Ender bulunan güvercin ırkları olması gerektiği gibi kurallarına uygun olarak yetiştirilmekte uçurulmak da ve bakımları yapılmaktadır.

Palmiye ağaçlarının Akdeniz Bölgesi’nde hemen hemen her ilde yetiştirildiği gibi Adana’da da palmiye ağaçları iklimine uygun bir şekilde büyümekte ve üremektedir.

adanaparkbahce-1.jpg
adanaparkbahce-2.jpg
adanaparkbahce-3.jpg
adanaparkbahce-4.jpg
adanaparkbahce-5.jpg
adanaparkbahce-6.jpg
adanaparkbahce-7.jpg
adanaparkbahce-8.jpg
adanaparkbahce-9.jpg
adanaparkbahce-10.jpg
adanaparkbahce-11.jpg
parkbahce-1.jpg
parkbahce-2.jpg
parkbahce-3.jpg
parkbahce-4.jpg
 

Dosyalar

Yukarı