Adana'da Görkemli Tablo Ortaya Çıkıyor

#1
5 yılda 2 milyon metrekare yeni yeşil alanı kente kazandıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hemşehrilerinin piknik keyfi yaşaması için Beyazevler Çamlığı’na yeni çehre kazandırıyor.

BEYAZ EVLER CAMLIK.JPG


Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkıyor

Adana’nın daha yeşil bir kent olması için seferber olan, 5 yılda 2 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi, 42 dönümlük Beyazevler Çamlığı’nda çevre düzenlemesi ve peyzaj hizmetlerini yoğunlaştırdı. 7 seyir terası, 21 adet kameriye, barbeküler, çeşmeler, spor aletleri, çocuk parkı, tuvaletler, çimlendirme, aydınlatma ve sulama sistemlerinin yapımının devam ettiği Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkmaya başladı.
14 milyon metrekare yeşil alanda hizmet üreten, her yıl 8 milyon adet çiçek ve 100 bin adet fidanı toprakla buluşturan Adana Büyükşehir Belediyesi, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda kentteki geniş mesire alanlarına bir yenisini eklemek için harekete geçti. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Çukurova İlçesi Beyazevler Mahallesi’nde bulunan 42 dönümlük Beyazevler Çamlığı’nın mesire alanı ve park olarak yenilenmesi çalışmalarında tempo yükseltti.

BEYAZ EVLER CAMLIK_1.JPG


BEYAZ EVLER CAMLIK_2.JPG


BEYAZ EVLER CAMLIK_10.JPG


Adana halkının Dilberler Sekisi ve nehir manzarasını izleyerek piknik yapması için yürütülen projede uzun yıllar bakımsız halde bırakılan Beyazevler Çamlığı’nda 7 adet seyir terası, 21 adet kameriye, barbeküler, çeşmeler, spor aletleri, çocuk parkı, tuvaletler ve büfeler yapılıyor. Kurumuş ağaçları ve çalıları temizleyen Büyükşehir ekipleri, alt yapısı uygun hale getirilen yerlerde 11 bin 320 metrekere parke taş döşemesi ve 6 bin 978 metrekare bordür döşeyerek, yürüyüş yolları ve otopark alanlarını da ortaya çıkaracak.
 
Yukarı