Başkan Kocaispir Kandil Mesajı Yayımladı

Kebap

Admin
Yetkili Kişi
#1
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, üç ayların başlaması ve Regaib Kandili dolayısı ile mesaj yayımladı.

Mübarek Üç Aylar’ın başında idrak edilen Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Kocaispir, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Başkan1.jpg


Kandillerin, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Kocaispir şunları kaydetti; “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
 
Yukarı