Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda Başarılı Klübe 26 Madalya

#1
Nilüfer GESK'ten 26 madalya

Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na katılan Nilüfer Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü, 26 madalya kazanarak şampiyonanın en başarılı kulübü oldu.

Nilüfer GESK'ten 26 madalya (3).jpg


Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Nilüfer GESK), başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Samsun'da 16-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na katılan Nilüfer GESK, şampiyonadan toplam 26 madalya ile döndü. 11 altın, 11 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Nilüfer GESK, 12- 14 Yaş Kızlar B3 Kategorisi, 15 – 17 Yaş Kızlar B2 Kategorisi, 12 – 14 Yaş Erkek B2 Kategorisi, Büyük Kızlar ve Büyük Erkek kategorilerinde mücadele etti.

Nilüfer GESK'ten 26 madalya (2).jpg


Şampiyonada, 12 – 14 Yaş Kızlar B3 Kategorisi'nde yarışan Nilüfer GESK'in başarılı sporcularından Esmagül Çiçek 100 metre ve 200 metre koşuda birinci olurken, 15 – 17 Yaş Kızlar B2 Kategorisi'nde gülle ve cirit atma yarışlarına katılan Tuğçe Aslan birinciliği elde etti. Nilüfer GESK sporcusu Oğuzhan Sevim de 12 – 14 Yaş Erkek B2 Kategorisi'nde 100 metrede birinci, 200 metrede de ikinci olmaya hak kazandı.
Farklı kategorilerde 11 altın, 11 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, toplam 26 madalya kazanarak turnuvanın en çok madalya kazanan takımı oldu.

Nilüfer GESK'ten 26 madalya (1).jpg


Nilüfer GESK'in şampiyonada elde ettiği diğer başarılar şöyle:

Büyük Kızlar:
B2 Kategorisi:
Nurcan Saçak 100 metre birinci ve 200 metre ikinci,
B2 Kategorisi: Elanur Hırçıl uzun atlama üçüncü
B2 Kategorisi: Burcu Demirtaş 400 metre ikinci
B1 Kategorisi: Sümeyye Bayram 400 metre ikinci
B1 Kategorisi: Berivan Girgin uzun atlama ikinci
B2 Kategorisi: Rabia Akova gülle atma ikinci.

Büyük Erkek:
B2 Kategorisi: Hakan Cira 100 Metre Birinci Ve 400 Metre İkinci,
B3 Kategorisi: Mustafa Küçük 100 ve 200 metre birinci,
B3 Kategorisi: Abdülsamet Sevim 400 metre birinci, 100 ve 200 metre ikinci,
B2 Kategorisi: Suat Öner 100 metre üçüncü
B1 Kategorisi: Fatih Bayer 200 metre birinci ve 100 metre ikinci,
B3 Kategorisi: Bayram Sevinç 1500 ve 5000 metre üçüncü,
B2 Kategorisi: Şenol Uğur cirit atma ikinci
 
Yukarı