#1
“Adana’da İmar Rantını Ortadan Kaldırdık”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş ile birlikte merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde hemşerileri ile buluştu

hüseyin sözlü2.jpg


“Kimseyi Ekmeğinden Etmeye Gelmiyoruz”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep Sözlü ve Cumhur İttifakı Adayı Yusuf Baş ile birlikte merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde hemşerileri ile buluştu. Kendisinin de bir Huzurevleri Mahallesi sakini olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş, “Biz Çukurova’ya, Çukurovalılara hizmet etmeye geliyoruz; kimsenin ekmeğiyle oynamaya, kimsenin huzurunu bozmaya değil. Her gün silahların patladığı bir belediye değil sizlerin sorunlarını dinleyen, çözümler üreten bir Belediye olacağız” diyerek hemşerilerinden destek istedi.

hüseyin sözlü.jpg


“Dönüşüm Binaları Yıkıp Yenisini Yapmak Değildir”

Kuzey’de yeni bir Adana oluştuğunu, kentte dönüşüme acil ihtiyaç duyulan yerler olduğunu ancak dönüşümün binaları yıkıp yeniden yapmak olmadığını söyleyen Başkan Sözlü, “Türkiye’de yeni imar alanları açmanın çekiciliğine kapılmayan bir büyükşehir belediye başkanı varsa o da sizlerin belediye başkanıdır” diyerek Adana’da bir metrekare dahi tarım arazisini konut arazisine çevirmediklerini ifade etti.

hüseyin sözlü1.jpg


“Adana’da İmar Rantı Da İhmalkarlık Da Yasak”

İkinci beş yıllık hizmet sürecinde Adana’yı daha da ileriye taşıyacağını söyleyen Başkan Sözlü, “Gayemiz şehri büyütmek değil şehrin kalitesini arttırmak. Gayemiz nüfusu arttırmaktan ziyade ‘bu şehir benim şehrim’ diye gurur duyacağımız bir şehri ortaya koymak. Aşağı Seyhan ve Yüreğir’i rehabilite ettiğimiz zaman buna ulaşacağız” dedi. Adana’nın on bin yıllık bir kent olduğunu ifade eden Başkan Sözlü “On bin yaşındaki Adana’da beş yıldır ihmal edilmişlik yasak, yok saymak yasak, imar rantı yasak” dedi.
 
Yukarı