Özel Çocuklar İçin Biraraya Gelindi

atli spor klübü

Sosyal Sorumluluk Projesi olarak 16 Mayıs’ta Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilecek “Engel Olma Destek Ol-2” defilesi için podyuma çıkacak olan 25 gönüllü kadın ve 25 özel gereksinimli çocuk, tanışma toplantısında bir araya geldi. Bu anlamlı buluşma renkli görüntülere sahne oldu.

İKİNCİSİ YAPILACAK

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Engel Olma Destek Ol Defilesi için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Adana’nın tanınmış 25 toplum gönüllüsü kadını ile 25 özel gereksinimli çocuğun podyumda yürüyeceği defile öncesi, gönüllü mankenler bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular. Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen tanışma toplantısı renkli görüntülere sahne oldu. Aileleriyle birlikte gelen ve podyuma çıkacakları toplum gönüllüsü kadınlarla tanışan özel gereksinimli minikler son derece heyecanlı görünürken, gönüllü mankenler de oldukça keyifliydi.

KOSTÜM TASARIMLARI ERTAN KAYITKEN

Bu yılki defile 16 Mayıs tarihinde Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilecek. Etkinliğin ana sponsorluğunu Markafabrik üstlenecek ve geceye özel sahne tasarımı ile görsel bir şölen sunacak. Özel gereksinimli çocukların gösterilerinin de yer alacağı defilede podyuma çıkacak minikler ve kadınlar için özel tasarım kostümler hazırlanacak. Toplum gönüllüsü kadınların kostümlerini ünlü modacı Ertan Kayıtken hazırlayacak. İvana Sert, Bülent Ersoy, Demet Akalın, Gonca Vuslateli gibi tanınmış isimlerin kreasyonlarını hazırlayan Ertan Kayıtken, bu kez Adana’daki sosyal sorumluluk projesi için tasarım yapacak ve ücret almayacak. Birçok firmanın gönüllü olarak bağışta bulunduğu defilenin sonunda toplanan bağışlar Artı Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne bağışlanacak ve bağışların ne şekilde kullanılacağı Dernek Başkanı Fatoş Başak Şen tarafından aynı gece açıklanacak. Defileye Erol Güncek Zumba Akademi de farklı gösterileriyle renk katacak.

İLK MANKENLİK DENEMELERİ

Çoğu iş kadını olan 25 toplum gönüllüsü kadın ve 25 özel gereksinimli çocuk ilk kez podyuma çıkacak. Defilenin koreografisini Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü mezunu Moda Tasarımcısı Bekir Gökmen üstlenecek. Defileye siyaset, sanat, iş dünyası, STK ve oda temsilcileri davet edilecek. Defilenin sunumunu İş Kadını Esin Parlak ve Atom Film Kurucusu Ozan Sihay yapacak.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Sosyal sorumluluk projesi olarak Gazeteci Murat Yıldırım tarafından ilki geçen yıl yapılan defilenin bu yıl çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleşmesi için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Özel gereksinimli çocuklar ve ailelerin toplumla entegrasyonu anlamında önem taşıyan defile, daha sonraki projeler için de bir kaynak oluşturacak.

YÜRÜYECEK İSİMLER

Defileye katılacak toplum gönüllüsü kadınların isimleri şöyle: Ayça Katlav, Ayşegül Milli, Ayşin Tatlıtuğ, Belkıs Azınç Genç, Beyza Aksan, Bikem Toktaş Uludağ, Demet Bilici, Derya Çağlar Usta, Duygu Civan, Figen Toktaş, Gizem Geylani, Hazal Şen, Kübra Akkaş, Maha Daas, Mina Yenice, Nevin Cingiz, Nigar Ataman, Nihan Baycık, Serap Sezer Tenikeci, Sibel Esmek, Sinem Alıravcı, Sumru Şen, Pınar Cavlak, Talya Civan ve Yasemin Kutlu Varan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here