Portakal Çiçeği Karnavalına Yoğun İlgi

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnaval alanını ziyaret etti.
Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen karnavalı Adanalıların benimsediğini belirten Başkan Sözlü, karnavalın Adana ile bütünleştiğini ifade etti.

ON BİNLERİN SEVGİ SELİYLE KARŞILANDI

Bu yıl beşincisi gerçekleşen ve referandum sürecinde fiziki koşulların uygun olmaması dolayısıyla Galeria İş Merkezi civarında yapılan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalına on binler akın etti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ve yoğun bir katılımla gerçekleştirilen karnaval renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Karnaval alanını ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, on binlerin sevgi seliyle karşılandı.

“TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK SOKAK KARNAVALI”

Karnavala katılarak kürsüden on binlere seslenen Başkan Sözlü, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nı Adanalıların yoğun bir ilgiyle karşılaması ve sahiplenmesinin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalının Adana’da yapılmasının kentin turizm bölgesine kazandırılmasında önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Başkan Sözlü, “Portakal Çiçeği Karnavalı artık Adana’nın alıştığı, Adana halkının benimsediği bir etkinlik olmuştur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here