Yaz Spor Okulları’nda Tatilin Keyfini Çıkartıyorlar

Yurt Mahallesi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin futbol ve basketbol branşlarında açtığı ücretsiz kurslar büyük ilgi görüyor.

 

Tatilin keyfi yaz spor okullarında çıkıyor

 

Genç neslin sağlıklı bir yaşam sürmesini, özgüven ve ahlaki değerler kazanmasını amaçlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da açtığı ücretsiz Yaz Spor Okulları’nda futbol ve basketbol branşlarında 7 bin 714 öğrenciye spor yapma olanağı sunuyor.

 

KURSİYERLERİN TÜM İHTİYAÇLARI ÜCRETSİZ KARŞILANIYOR

 

Çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak için bu yaz döneminde de planlama yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın, Yayın Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Yaz Spor Okulları yoğun ilgi gördü. Futbol okuluna 8-15 yaş arası 7 bin öğrenci, basketbol okuluna 6-17 yaş arasında 714 öğrenci kayıt yaptırdı.

 

Çukurova, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Kozan, Pozantı, Ceyhan, Feke ve Karaisalı ilçelerinde organize edilen futbol okulları ile merkez Çukurova İlçesi Yurt Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’nda açılan basketbol okulunda eğitim gören öğrencilerin forma, şort, çorap, top gibi ihtiyaçları Adana Büyükşehir Belediyesi’nce ücretsiz karşılandı.

 

ŞAMPİYON SPORCULARIN YETİŞMESİNİN TEMELLERİ ATILIYOR

 

Yaz spor okullarının ağustos ayı sonuna kadar devam edeceğini belirten Gençlik, Spor ve Basın, Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, çocukların sporla sağlıklı bir yaşam, özgüven ve ahlaki değerler edindiklerini vurguladı. Halil Hızlısoy, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda çocuklarımıza spor bilincini aşılamak, sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları’na gösterilen ilgi bizleri mutlu ediyor. Bizler, çocuklarımızın elinden tutarak onları, ülkemize, milletimize fayda sağlayan, bizleri gururlandıran geleceğin sporcuları, sağlam nesiller olarak yetiştirmek istiyoruz. İnanıyorum ki, açtığımız yaz okulları da çok başarılı sporcuların yetişmesinin temelini oluşturacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here